Στην Άρτα σήμερα την ημέρα ΤΕΤΑΡΤΗ 2-5-2018 και ώρα 17.15, συνήλθε στα γραφεία της ΕΠΣ ΑΡΤΑΣ, η Επιτροπή Πρωταθλήματος, για να συζητήσει και πάρει αποφάσεις στα κάτωθι θέματα:
ΘΕΜΑ 1ονΚατακύρωση των αγώνων Α΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας που πραγματοποιήθηκαν 28-4-2018
30η αγωνιστική 28/4/2018 ΩΡΑ 17.00
ΑΟΚ Τζουμέρκων - ΑΟ Φιλοθέης 1-0
ΑΕ Μενιδίου - ΑΕ Καμπής 0-2
Ηρόδοτος Καλογερικού - ΑΟ Φλωριάδας 0-3
Νίκη Καλαμιάς - Απόλλων Γλυκορίζου 0-2
ΑΕΜ Μέλισσα - Αχιλλέας Νεοχωρίου 2-1
Προοδευτική Γραμμενίτσας - ΠΑΣ Ανέζα 4-2
ΑΕ Ξηροβουνίου - Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα 2-0
Δόξα Άρτας - Φιλέλληνες Πέτα 4-0
Η βαθμολογία ΑΝΟΔΟΥ
1. ΑΟ Φλωριάδας 8
2. ΑΕ Ξηροβουνίου 2
3. ΑΕ Καμπής 0
4. ΑΕΜ Μέλισσα 0
Η βαθμολογία ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ
1. Ηρόδοτος Καλογερικού 7
2. ΑΕ Μενιδίου 6
3. Αχιλλέας Νεοχωρίου 4
4. ΑΟΚ Τζουμέρκων 0
Θέση | Ομάδα | Α | Ν | Η | Ι | Υπέρ | Κατά | +/- | Βαθμοί |
1. | ΑΟ Φλωριάδας | 30 | 27 | 2 | 1 | 89 | 9 | 80 |
82 |
2. | ΑΕ Ξηροβουνίου | 30 | 20 | 4 | 6 | 66 | 21 | 45 |
66 |
3. | ΑΕ Καμπής | 30 | 17 | 5 | 8 | 68 | 32 | 36 |
59 |
4. | ΑΕΜ Μέλισσα | 30 | 18 | 7 | 5 | 69 | 34 | 35 |
59 |
5. | Φιλέλληνες Πέτα | 30 | 18 | 8 | 4 | 51 | 26 | 25 |
58 |
6. | Απόλλων Γλυκορίζου | 30 | 16 | 7 | 7 | 59 | 28 | 31 |
55 |
7. | ΑΟ Φιλοθεής | 30 | 14 | 13 | 3 | 50 | 46 | 4 |
45 |
8. | Προοδευτική Γραμμενίτσας | 30 | 12 | 13 | 5 | 46 | 50 | -4 | 41 |
9. | Δόξα Άρτας | 30 | 12 | 13 | 5 | 48 | 44 | 4 |
41 |
10. | ΠΑΣ Ανέζα | 30 | 11 | 14 | 5 | 44 | 51 | -7 |
38 |
11. | Νίκη Καλαμιάς | 30 | 9 | 14 | 7 | 29 | 40 | -11 |
34 |
12. | Ηρόδοτος Καλογερικού | 30 | 10 | 17 | 3 | 38 | 54 | -16 |
33 |
13. | ΑΕ Μενιδίου | 30 | 9 | 18 | 3 | 40 | 57 | -17 |
30 |
14. | Αχιλλέας Νεοχωρίου | 30 | 5 | 16 | 9 | 38 | 67 | -29 |
24 |
15. | ΑΟΚ Τζουμέρκων | 30 | 3 | 24 | 3 | 18 | 124 | -106 |
12 |
16. | Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα | 30 | 1 | 27 | 2 | 23 | 93 | -70 |
2 |
ΘΕΜΑ 2ονΚατακύρωση των αγώνων ανοδου Β΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας που πραγματοποιήθηκαν στις 25/4/2018 ΚΑΙ 29/4/2018
- 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΕΤΑΡΤΗ 25/4 ΩΡΑ 17.00
ΓΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΛΟΒΑΤΟΥ 4-0
ΑΟ ΚΟΡΦΟΒΟΥΝΙΟΥ - ΕΡΜΗΣ ΚΕΡΑΜΑΤΩΝ 1-0
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ 29/4 ΩΡΑ 17.00
ΕΡΜΗΣ ΚΕΡΑΜΑΤΩΝ - ΓΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΣ 0-2
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΛΟΒΑΤΟΥ - ΑΟ ΚΟΡΦΟΒΟΥΝΙΟΥ 1-3
Επόμενη (3η) αγωνιστική Τετάρτη 2/5 17.00
ΑΟ Κορφοβουνίου - ΓΑΣ Αναγέννησις
Ολυμπιακός Καλοβάτου - Ερμής Κεραματών
Βαθμολογία
1. ΓΑΣ Αναγέννησις 12 6-0
2. ΑΟ Κορφοβουνίου 6 4-1
3. Ερμής Κεραματών 5 0-3
4. Ολυμπιακός Καλοβάτου 2 1-7
02/05/2018