ΝΕΑ

ΕΝΩΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΑΡΤΑΣ
ΑΡΙΘ.ΠΡΩΤ:18                                                                                                                                ΄Αρτα 14-1-2014
ΠΡΟΣ
ΤΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΤΗΣ ΕΝΩΣΗΣ                                                                                                              ΕΔΡΕΣ ΤΟΥΣ
Σας κοινοποιούμε κατωτέρω το υπ΄αριθ.16/14-1-2014 πρακτικό της Επιτροπής Πρωταθλήματος με το οποίο κατακυρώθηκαν τ΄ αποτελέσματα των αγώνων που έγιναν στις 11-12/1/2014.
                                                                                    Με Τιμή
                                                            Ο Πρόεδρος                  Ο Γ.Γραμματέας
                                                        Αθ.Τρομπούκης                  Γ.Γρηγορίου
                                                                 ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΑΡΙΘ.16/14-1-2014
Στην Αρτα σήμερα την 14-1-2014 ημέρα Τρίτη και ώρα 15.00, συνήλθε στα γραφεία της ΕΠΣ ΑΡΤΑΣ, η Επιτροπή Πρωταθλήματος, για να συζητήσει και πάρει αποφάσεις στα κάτωθι θέματα:
ΘΕΜΑ 1ον.Κατακύρωση των αγώνων Α΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ-ΚΥΡΑΤΣΑ ΑΓ.ΔΗΜ.                  11-1-2014                4 - 0            3-0
ΑΕ ΞΗΡΟΒΟΥΝΙΟΥ-ΣΚΟΥΦΑΣ ΚΟΜΠΟΤΙΟΥ                      :                         1 - 3             0-3
ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ-ΑΟ ΚΟΡΦΟΒΟΥΝΙΟΥ                                  :                         2 - 2            1-1
ΑΟ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ-ΑΟΚ.ΤΖΟΥΜΕΡΚΩΝ                            :                         0 - 0            1-1 
ΠΑΝΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΓ.ΣΠ.-ΔΟΞΑ ΑΡΤΑΣ                                :                         0 - 1             0-3
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΓΡ.-ΑΠΟΛΛΩΝ ΓΛΥΚ/ΖΟΥ                           :                         2 - 0             3-0
ΑΜΒΡΑΚΙΑ ΚΩΣΤ.-ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ                         :                         1 - 0             3-0
ΦΙΛΕΛΛΗΝΕΣ ΠΕΤΑ-ΑΕΜ:ΜΕΛΙΣΣΑ:                                     :                         1 - 1             1-1
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1-ΣΚΟΥΦΑΣ ΚΟΜΠΟΤΙΟΥ                                      16                     63-10                   48
2-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ                                          16                      54-  9                   45
3-ΔΟΞΑ ΑΡΤΑΣ                                                        16                      33-17                   32
4Ο ΦΙΛΟΘΕΗΣ                                                          16                      35-19                   29
5-ΑΜΒΡΑΚΙΑ ΚΩΣΤΑΚΙΩΝ                                     16                      32-18                   28
6-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΓΡΑΜΜΕΝΙΤΣΑΣ                      16                      30-15                   28
7-ΦΙΛΕΛΛΗΝΕΣ ΠΕΤΑ                                             16                      32-24                   24
8-ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ                                      16                       26-20                  23
9-ΑΟΚ.ΤΖΟΥΜΕΡΚΩΝ                                             16                       31-28                  23
10-ΑΕ ΞΗΡΟΒΟΥΝΙΟΥ                                             16                       21-33                  20
11-ΑΕΜ:ΜΕΛΙΣΣΑ:                                                     16                      21-36                  16
12-ΑΟ ΚΟΡΦΟΒΟΥΝΙΟΥ                                         16                       26-36                 15
13-ΠΑΝΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΓ.ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ                    16                       20-34                 14
14-ΚΥΡΑΤΣΑ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ                                 16                       14-41                 13
15-ΑΟ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ                                            16                       19-54                 10
16-ΑΠΟΛΛΩΝ ΓΛΥΚΟΡΙΖΟΥ                                    16                       12-66                   3
ΘΕΜΑ 2ον.Κατακύρωση των αγώνων Β΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας.
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
ΕΡΜΗΣ ΚΕΡΑΜΑΤΩΝ-ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΑΓ.ΠΑΡ.                        12-1-2014              2 - 1           3-0
ΑΟ ΦΛΩΡΙΑΔΑΣ-ΑΣ ΡΑΚΟΥΝ                                                     :                        0 - 4           0-3
ΑΕ ΛΟΥΤΡΟΤΟΠΟΥ-ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ                                             :                        1 - 3           0-3   
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΚΟΜΜΕΝΟΥ-ΔΙΑΣ ΚΩΣΤΑΚΙΩΝ                             :                        1 - 4           0-3
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΚΑΛ/ΚΟΥ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΟΚΚΑ                         12-1-2014              0 - 1           0-3
ΚΡΙΟΣ ΦΙΛΟΘΕΗΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΦΙΛΟΘΕΗΣ                                 :                        0 - 3           Χ.Α
ΑΕ ΚΙΡΚΙΖΑΤΩΝ/ΠΛ.-ΑΙΑΣ ΡΑΧΗΣ                                              :                        2 - 0           3-0
ΑΝΩ ΠΟΛΗ-ΝΙΚΗ ΚΑΛΑΜΙΑΣ                                                      :                        1 - 2           0-3
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΥ
1-ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ                                                          14                    54-12                   42
2-ΑΣ ΡΑΚΟΥΝ                                                             14                    23-11                   28
3-ΕΡΜΗΣ ΚΕΡΑΜΑΤΩΝ                                            14                    30-22                   25
4-ΔΙΑΣ ΚΩΣΤΑΚΙΩΝ                                                  14                    32-23                   24
5-ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ                               14                    31-25                   23
6-ΑΕ ΛΟΥΤΡΟΤΟΠΟΥ                                               14                    17-27                   13
7-ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΚΟΜΜΕΝΟΥ                                       14                    13-50                      4
8-ΑΟ ΦΛΩΡΙΑΔΑΣ                                                    14                    10-40                      2
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΥ
1-ΑΕ ΚΙΡΚΙΖΑΤΩΝ-ΠΛΗΣΙΩΝ                                   14                    48-  9                  35
2-ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΚΑΛΟΓΕΡΙΚΟΥ                                 14                    31-  8                  32
3-ΑΙΑΣ ΡΑΧΗΣ                                                             14                    39-21                 25
4-ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΟΚΚΑ                                                    14                   34-29                  23
5-ΑΣΤΕΡΑΣ ΦΙΛΟΘΕΗΣ                                             14                   35-30                  21
6-ΝΙΚΗ ΚΑΛΑΜΙΑΣ                                                      14                   17-35                  13
7-ΚΡΙΟΣ ΦΙΛΟΘΕΗΣ                                                   14                   19-41                    6
8-ΑΝΩ ΠΟΛΗ                                                               14                   11-62                    0
ΘΕΜΑ 3ον.Ποινές ποδοσφαιριστών.
1-Ποινή αποκλεισμού μίας [1] αγωνιστικής ημέρας στο ποδοσφαιριστή:
ΒΑΛΙΛΗ Ε. αρ.δελτ. 1262115 της ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ
2-Ποινή αποκλεισμού τεσσάρων [4] αγωνιστικών ημερών στους ποδοσφαιριστές:
METAJ N. αρ.δελτ.1227215 της ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ
ΦΡΑΓΚΟ Θ. αρ.δελτ.1329833 του ΑΣΤΕΡΑ ΡΟΚΚΑ
ΚΡΙΤΣΙΜΑ Χ. αρ.δελτ.1240554 του ΔΙΑΓΟΡΑ ΚΟΜΜΕΝΟΥ
ΘΕΜΑ 4ον.Τύχη αγώνα.
Με απόφαση της Πειθαρχικής Επιτροπής, ο αγώνας ΚΡΙΟΣ ΦΙΛΟΘΕΗΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΦΙΛΟΘΕΗΣ για το πρωτάθλημα της Β΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας της 12-1-2014 ο οποίος δεν έγινε, κατακυρώνεται υπέρ του ΑΣΤΕΡΑ ΦΙΛΟΘΕΗΣ με τέρματα 3-0, βαθμούς τρείς υπέρ του και αφαιρούνται δύο [2] βαθμοί από το τρέχον και δύο [2] βαθμοί [2] από το επόμενο πρωτάθλημα από το σωματείο ΚΡΙΟΣ ΦΙΛΟΘΕΗΣ.
ΘΕΜΑ 5ον.Κλήρωση Β΄ φάσης Πρωταθλήματος Β΄ Ερασιτεχνικής-1η Αγωνιστική.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΟΚΚΑ-ΕΡΜΗΣ ΚΕΡ.         Κυριακή   19-1-2014  ώρα  15.00  γήπεδο  ΡΟΚΚΑ
ΔΙΑΣ ΚΩΣΤΑΚΙΩΝ-ΑΣ ΡΑΚΟΥΝ               :                   :               :      15.00        :         ΚΩΣΤΑΚΙΩΝ
ΑΕ ΚΙΡΚΙΖΑΤΩΝ-ΗΡΟΔΟΤΟΣ Κ.              :                   :               :       15.00       :          ΠΛΗΣΙΩΝ
ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ-ΑΙΑΣ ΡΑΧΗΣ                      :                   :               :        15.00       :         ΚΟΜΠΟΤΙΟΥ
Μη υπάρχοντος άλλου θέματος λύεται η συνεδρίαση και το παρόν πρακ τικό υπογράφεται ως κατωτέρω.
                                                                Η ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ
                                                                            ΄Αρτα 14-1-2014
                                                                             Ο Γ.Γραμματέας
                                                                                Γ.Γρηγορίου
ΕΝΩΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΑΡΤΑΣ
ΑΡΙΘ.ΠΡΩΤ:08                                                                                                                            ΄Αρτα 9-1-2014
ΠΡΟΣ
ΤΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΤΗΣ ΕΝΩΣΗΣ                                                                                                             ΕΔΡΕΣ ΤΟΥΣ
Σας κοινοποιούμε κατωτέρω το υπ΄αριθ.15/9-1-2014 πρακτικό της Επιτροπής Πρωταθλήματος με το οποίο κατακυρώθηκαν τ΄ αποτελέσματα των αγώνων που έγιναν στις 4-5/1/2014.
                                                                                  Με Τιμή
                                                         Ο Πρόεδρος                    Ο Γ.Γραμματέας
                                                      Αθ.Τρομπούκης                   Γ.Γρηγορίου
                                                                 ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΑΡΙΘ.15/9-1-2014
Στην Αρτα σήμερα την 9-1-2014 ημέρα Πέμπτη και ώρα 15.00, συνήλθε στα γραφεία της ΕΠΣ ΑΡΤΑΣ, η Επιτροπή Πρωταθλήματος, για να συζητήσει και πάρει αποφάσεις στα κάτωθι θέματα:
ΘΕΜΑ 1ον.Κατακύρωση των αγώνων Α΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας.
ΚΥΡΑΤΣΑ ΑΓ.ΔΗΜ.-ΑΕ ΞΗΡΟΒΟΥΝΙΟΥ                    4-1-2014                1 - 3              0-3
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ-ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ                           :                          1 - 0              3-0 
ΣΚΟΥΦΑΣ ΚΟΜΠ.-ΑΟ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ                         :                          9 - 0              3-0
ΑΟ ΚΟΡΦΟΒΟΥΝΙΟΥ-ΠΑΝΑΓΡΟΤΙΚΟΣ                         :                          0 - 1              0-3
ΑΟΚ.ΤΖΟΥΜΕΡΚΩΝ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΓΡ.                       :                          1 - 2              0-3 
ΔΟΞΑ ΑΡΤΑΣ-ΑΜΒΡΑΚΙΑ ΚΩΣΤΑΚΙΩΝ                        :                           1 - 0             3-0
ΑΠΟΛΛΩΝ ΓΛΥΚ/ΖΟΥ-ΑΕΜ:ΜΕΛΙΣΣΑ:                            :                           1 - 3             0-3
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΧ.-ΦΙΛΕΛΛΗΝΕΣ ΠΕΤΑ                          :                           1 - 2             0-3
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1-ΣΚΟΥΦΑΣ ΚΟΜΠΟΤΙΟΥ                                     15                     60-  9
2-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ                                         15                     50-  9
3-ΔΟΞΑ ΑΡΤΑΣ                                                        15                    32-17 
4-ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ                                                      15                    33-17
5-ΑΜΒΡΑΚΙΑ ΚΩΣΤΑΚΙΩΝ                                     15                    31-18
6-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΓΡΑΜΜΕΝΙΤΣΑΣ                      15                    28-15
7-ΦΙΛΕΛΛΗΝΕΣ ΠΕΤΑ                                             15                    31-23
8-ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ                                      15                    26-19
9-ΑΟΚ.ΤΖΟΥΜΕΡΚΩΝ                                             15                    31-28
10-ΑΕ ΞΗΡΟΒΟΥΝΙΟΥ                                             15                    20-30
11-ΑΕΜ:ΜΕΛΙΣΣΑ:                                                    15                    20-35
12-ΠΑΝΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΓ.ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ                   15                    20-33
13-ΑΟ ΚΟΡΦΟΒΟΥΝΙΟΥ                                        15                    24-33
14-ΚΥΡΑΤΣΑ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ                                15                    14-37
15-ΑΟ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ                                           15                    19-54
16ΑΠΟΛΛΩΝ ΓΛΥΚΟΡΙΖΟΥ                                    15                    12-64
ΘΕΜΑ 2ον.Κατακύρωση των αγώνων Β΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας.
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
ΕΡΜΗΣ ΚΕΡΑΜΑΤΩΝ-ΑΟ ΦΛΩΡΙΑΔΑΣ                   5-1-2014                4 - 2            3-0
ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΑΓ.ΠΑΡ.-ΑΕ ΛΟΥΤΡΟΤΟΠΟΥ                        :                          1 - 0            3-0 
ΑΣ ΡΑΚΟΥΝ-ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΚΟΜΜΕΝΟΥ                             :                          3 - 0            3-0
ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ-ΔΙΑΣ ΚΩΣΤΑΚΙΩΝ                                     :                          4 - 1            3-0
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΚΑΛ.-ΚΡΙΟΣ ΦΙΛΟΘΕΗΣ                       5-1-2014                3 - 0            Χ.Α
ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΟΚΚΑ-ΑΕ ΚΙΡΚΙΖΑΤΩΝ                                  :                         0 - 6            0-3
ΑΣΤΕΡΑΣ ΦΙΛΟΘΕΗΣ-ΑΝΩ ΠΟΛΗ                                   :                         5 - 1            3-0
ΑΙΑΣ ΡΑΧΗΣ-ΝΙΚΗ ΚΑΛΑΜΙΑΣ                                          :                         7 - 1            3-0
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α΄ ΟΜΙΛΟΥ
1-ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ                                                            13                    51-11            39
2-ΑΣ ΡΑΚΟΥΝ                                                               13                    20-11            25
3-ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ                                  13                   30-23            23
4-ΕΡΜΗΣ ΚΕΡΑΜΑΤΩΝ                                               13                   28-21            22
5-ΔΙΑΣ ΚΩΣΤΑΚΙΩΝ                                                     13                   28-22            21
6-ΑΕ ΛΟΥΤΡΟΤΟΠΟΥ                                                  13                   16-24            13 
7-ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΚΟΜΜΕΝΟΥ                                           13                   12-46              4
8-ΑΟ ΦΛΩΡΙΑΔΑΣ                                                        13                   10-36              2
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΥ
1-ΑΕ ΚΙΡΚΙΖΑΤΩΝ/ΠΛΗΣΙΩΝ                                       13                   46-  9            32
2-ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΚΑΛΟΓΕΡΙΚΟΥ                                    13                   31-  7            32
3-ΑΙΑΣ ΡΑΧΗΣ                                                                13                  39-19             25 
4-ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΟΚΚΑ                                                      13                   33-29             20
5-ΑΣΤΕΡΑΣ ΦΙΛΟΘΕΗΣ                                               13                   32-30             18
6-ΝΙΚΗ ΚΑΛΑΜΙΑΣ                                                        13                   15-34             10
7-ΚΡΙΟΣ ΦΙΛΟΘΕΗΣ                                                     13                   19-38               8
8-ΑΝΩ ΠΟΛΗ                                                                 13                   10-60               0
ΘΕΜΑ 3ον.Ποινές ποδοσφαιριστών.
1-Ποινή αποκλεισμού μίας [1] αγωνιστικής ημέρας στους ποδοσφαιριστές:
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Λ. αρ.δελτ.396928 του ΑΧΙΛΛΕΑ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ
ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟ Σ. αρ.δελτ.1178918 της ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΓΡΑΜΜΕΝΙΤΣΑΣ
ΧΡΗΣΤΑΚΗ Α. αρ.δελτ.1328949 του ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ
ΧΡΗΣΤΟΓΙΑΝΝΗ Α. αρ.δελτ.580536 της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ ΑΡΤΑΣ
2-Ποινή αποκλεισμού τριών [3] αγωνιστικών ημερών στο ποδοσφαιριστή:
ΒΛΑΡΑ Κ. αρ.δελτ.1320673 της ΑΕ ΞΗΡΟΒΟΥΝΙΟΥ
ΘΕΜΑ 4ον.Τύχη αγώνα.
Με απόφαση της Πειθαρχικής Επιτροπής ο αγώνας ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΚΑΛΟΓΕΡΙΚΟΥ-ΚΡΙΟΣ ΦΙΛΟΘΕΗΣ για το πρωτάθλημα της Β΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας της 5-1-2014 ο οποίος δεν έγινε, κατακυρώνεται υπέρ του ΗΡΟΔΟΤΟΥ ΚΑΛΟΓΕΡΙΚΟΥ με τέρματα 3-0, βαθμούς τρείς [3] υπέρ του και αφαιρούνται δύο [2] βαθμοί από το τρέχον και δύο [2] βαθμοί από το επόμενο πρωτάθλημα από το σωματείο ΚΡΙΟΣ ΦΙΛΟΘΕΗΣ.
ΘΕΜΑ 5ον.Κλήρωση Β΄ φάσης Πρωταθλήματος Β΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας.
 Η κλήρωση για την Β΄ φάση του πρωταθλήματος της Β΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας θα γίνει την Δευτέρα 13-1-2014 ώρα 18.00 στα γραφεία της Ενωσης. Παρακαλούνται οι εκπρόσωποι των σωματείων που θα καταλάβουν την 1η μέχρι την 4η θέση στους δύο ομίλους να παρευρεθούν στην κλήρωση.
Μη υπάρχοντος άλλου θέματος λύεται η συνεδρίαση και το παρόν πρακτικό υπογράφεται ως κατωτέρω.
                                                             Η ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ
                                                                           ΄Αρτα 9-1-2014
                                                                           Ο Γ.Γραμματέας
                                                                              Γ.Γρηγορίου


Από το Διοικητικό Συμβούλιο της ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ, κατόπιν σχετικής αίτησης της Ενωσής μας, αποφασίστηκε η λειτουργία σχολής προπονητών ποδοσφαίρου UEFA  C εντός της χρονικής περιόδου 2014.

Σε σύντομο χρονικό διάστημα θα ανακοινωθεί η ημερομηνία έναρξης της σχολής ως και τα απαραίτητα δικαιολογητικά που απαιτούνται για την παρακολούθηση της σχολής.

Για τυχόν πληροφορίες να απευθύνεσθε στη γραμματεία της Ενωσης τηλ. 2681079510 καθημερινά από 13.00 έως 20.00.


Η Ενωσή μας στην συνεδρίαση της 27-12-2013, αποφάσισε να γίνει πιστή εφαρμογή του Παραρτήματος Α του καταστατικού της. Γι΄ αυτό παρακαλούνται τα σωματεία  να προβούν στην αντικατάσταση των προσώπων που υπόκεινται στα κωλύματα και τους περιορισμούς του Παραρτήματος Α του καταστατικού της και και να αποστείλουν μέχρι την 31-1-2014 στην Ενωση τα νέα Διοικητικά τους Συμβούλια.  
Με απόφαση της Επιτροπής Διαιτησίας , ορίστηκαν οι διαιτητές των αγώνων της ημιτελικής Φάσης του Κυπέλλου και του αναβληθέντος αγώνα της Β΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας ως εξής:
ΑΧΙΛΛΕΑΣ Ν.-ΔΟΞΑ ΑΡΤΑΣ                               Σάββατο 28-12-2013 ώρα 14.45 γήπεδο ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ
ΑΛΕΥΡΗΣ-ΜΠΟΥΝΤΟΥΡΗΣ-ΓΑΡΔΙΚΙΩΤΗΣ
ΑΜΒΡΑΚΙΑ Κ.-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ               Κυριακή 29-12-2013 ώρα 14.45 γήπεδο ΚΩΣΤΑΚΙΩΝ
ΦΑΝΤΗΣ Π.-ΝΙΚΟΛΑΟΥ-ΣΑΡΛΗΣ
ΑΙΑΣ ΡΑΧΗΣ-ΑΝΩ ΠΟΛΗ                                    Κυριακή 29-12-2013 ώρα 15.00 γήπεδο ΡΑΧΗΣ
ΠΑΠΠΑΣ-ΜΠΑΛΤΑΓΙΑΝΝΗΣ-ΚΥΡΙΑΚΟΥ